مفتول سیاه پخته یا مفتول سیاه آنیل شده جهت کشش کاری و گالوانیزاسیون صنایع مفتولی توری کالا | fouladgostar

اصولا موجب کاهش سختی ، افزایش انعطاف پذیری و شکل پذیری آن میشود و در واقع کارآیی آن را بالا می برد. شرایط خاصیتی شیمیایی ثابت می ماند اما خواص فیزیکی در اثر کشش تغییر میکند. بنابراین کاربرد و قیمت سیم آرماتور بندی نیز به نسبت سایز متغیر می باشد. فولاد حامیران به عنوان معتبرترین مرکز خرید فولاد و انواع آلیاژ های فلزی شناخته شده است و با بیش از نیم قرن تجربه، خود را به عنوان یکی از قدیمی ترین و معتبرترین توزیع کنندگان تخصصی فولاد های آلیاژی و آلیاژ های فلزی صنعتی و ساختمانی، طیف وسیعی از محصولات را بنا به نیاز های مشتریان گرامی ارائه می دهد.

  • ولی در ارزیابی و مقایسه اقتصادي دو روش آنیل باید تغییرات وابسته به هرکدام از این فرایندها را در بالادست و پایین‌دست جریان تولید مورد کارخانه مفتول توجه قرار دهیم.
  • این خط براي اولین بار در دهه ۷۰ میلادي توسط کارخانه (INLAND) آمریکا جهت فراوري فولادهاي با استحکام بالای HSLAطراحی شد.
  • حال برای اینکه بدانید این سیم مفتول از چه جنسی است؟ چه ویژگی هایی دارد و کاربردهای آن در صنعت چیست باید ادامه ی مطلب را مطالعه فرمایید.
  • سیم آرماتوربندی از جنس فولاد نرم یا مفتول گالوانیزه نشده است که کاربردهای بسیاری در صنعت دارد.

مفتول مسوار آژند
مفتول ها با شکل کلاف های بزرگ و به وسیله جرثقیل از بالا به درون کوره برده شده و روی هم قرار داده می شوند. گروه صنعتی کیان متال با بیش از 30 سال سابقه در امر تولید انواع میلگرد، میلگرد شش پر، میلگرد چهار پهلو و فرم دار با دقت هزارم، صدم و دهم با ماشین آلات روز و پیشرفته و با بالاترین دقت و سرعت تولید کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. ما در کیان متال با مجرب‌ترین کادر فنی و مهندسین ایران عزیزمان توانستیم این تولید داخلی را حمایت کرده و بخش کوچکی از چرخه صنعتی کشورمان را به دست آوریم و افتخارمان تولید ملّی و کالای ایرانی است. در آنیل پیوسته به روش مقاومتی که پرکاربردترین روش در صنعت سیم و کابل می باشد حرارت موثر برای آنیل کردن مفتول در اثر تلفات الکتریکی جریان عبوری از داخل مفتول بر اثر اعمال ولتاژ ایجاد می گردد .در عمل توسط دو فلکه گردشی که مفتول با آن در تماس است جریان شدیدی از داخل مفتول تحت ولتاژ کم عبور می نماید  .

محصولات

جهت به دست آمدن مفتول سیاه نرم یا گالوانیزه کردن مفتول ، باید آنها را در کوره های مخصوص آنیلینگ که به کوره های باز پخت یا کوره آنیل نیز و معروف است و شکلی مانند چاه دارد ، قرار داد . مفتول سیاه از حرارت دیدن مفتول های سخت صنعتی تا دمای 900 درجه سانتیگراد در شرایط خلاء در کوره آنیل تولید می شود. در روش آنیل اول میلگرد کلاف شده سایز 5.5 میلیمتر را که به آن مفتول صنعتی (wire rod) نیز گفته می شود در دمای بین 750 الی 900 درجه ی سانتی گراد در خلاء در کوره حرارت می بیند. سپس طی فرایند نورد سرد به 1.2 الی 5 میلیمتر توسط دستگاه های کشش ، باریک می شود.

مفتول سیاه پخته یا مفتول سیاه آنیل شده جهت کشش کاری و گالوانیزاسیون صنایع مفتولی توری کالا | fouladgostar

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت محصولات مفتولی می توانید با کارشناسان فولادین در ارتباط باشید . عمران مدرن یک پلتفرم در زمینه فعالیت‌های ساختمانی است که توسط عده‌ای از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر تهران راه اندازی شده است و هدف آن ایجاد بستری هوشمند در زمینه ارائه خدمات و محصولات ساختمانی و حذف واسطه‌ها و ارتباط مستقیم خریدار و فروشنده است. عمران مدرن به دنبال ایجاد فضایی نوین و هوشمند در ارتباطات ساختمانی است. در این سایت می‌توانید تمامی خدمات مورد نیاز برای پیشبرد پروژه خود را از ابتدا تا انتها بیابید. در روش انباشتی یک گروه از مفتول های کشش شده (طاقه مفتول) را داخل کوره آنیل حرارت می دهند و بعد خنک می کنند. برای پیشگیری از اکسید شدن مفتول در زمان حرارات دادن باید محفظه داخل کوره هیچ هوایی نداشته باشد.

نمودار تغییرات قیمت مفتول آرماتوربندی ۱٫۵

مشکل اصلی آنیل این است که بسته به اینکه کدام مواد در حال بازپخت شدن هستند، می تواند یک روش زمان بر باشد. فولاد هایی که نیاز به دمای بالا دارند ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا به اندازه کافی خنک شوند، به خصوص اگر در کوره آنیلینگ به طور طبیعی خنک شوند. مفتول سیاه پخته، هم به صورت کلاف و هم به صورت شاخه تولید می شود و در بازار موجود است. بهترین انتخاب براي کارخانه‌ها با محصولات معمولی آنیل ، آنیل کوره‌ای باشد. مجتمع فولاد مبارکه تنها تولیدکننده کلاف‌های نورد سرد فولادي از روش آنیل کوره‌ای جهت فراوري محصولات خود استفاده میکند.