پاور کامپیوتر چیست ؟ کاربر رایانه

همچنین باید خاطرنشان کنیم که هرچقدر کامپیوتر به پریز اصلی برق نزدیک‌تر باشد، راندمان پاور آن بیشتر می‌شود. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید حداکثر توان این پاور ۶۵۰ وات است. فرقی نمی‌کند از چه روشی برای تولید ولتاژ و از چه روشی برای کسب اطمینان از DC بودن جریان استفاده می‌شود و در شرایطی برای حذف سیم‌ها باید چند مدار به سیستم اضافه کرد. تمام مدارها به مدیریت جریان‌های خروجی مدار مربوط می‌شوند و برای کسب اطمینان از عدم ایجاد ولتاژهای مختلف در مدار در صورت جریان کشی شدید در هنگام ایجاد یک ولتاژ خاص، نیز طراحی شده‌اند.

فرم‌فاکتور ATX پرکاربردترین و در دسترس‌ترین نوع پاور را تشکیل می‌دهد که با نامATX PS/2 یا ATX12V هم نمایش داده می‌شود. ارتفاع و عرض پاور ATX معمولا 150 در 86 میلی‌متر است و فقط در طول با هم تفاوت دارند. تعداد زیادی پاور ATX PS/2 از مدل‌های ساده گرفته تا مدل‌های ماژولار با نورپردازی RGB در زومیت وجود دارد که به راحتی می‌توانید آنها را فیلتر کرده و مشخصات هریک را با دیگری مقایسه کنید.

منبع تغذیه سیلوراستون مدل ST1000-PT

بنابراین برای خرید پاور نیز باید تحقیق کرد و دقت به خرج داد تا از کارایی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. برای یک کامپیوتر که مخصوص گیم بسته شده است باید توجه داشته باشید که حداقل توان پاور شما باید حداقل 650 یا بالا تر باشد. البته اگر می خواهید که بعد از چند سال کامپیوتر خود را آپگرید کنید بهتر است به دنبال یک منبع تغذیه با توان بالا باشید.

کلید پاور معیوب و روشن کردن کامپیوتر از مادربورد

اولین چرخه‌ی سیم‌های انتقال جریان، چرخه‌ی الزامی ۲۴ پینی ATX12V نسخه‌ی ۲/۴ است که سیم‌های متعددی را برای ولتاژهای گوناگون ارائه می‌کند. البته باید در نظر داشته باشید که انتخاب از بین مدل های ماژولار و نیمه ماژولار می تواند سبب بالا رفتن هزینه شود. توجه به عواملی مانند توان، اندازه پاور و… می تواند در انتخاب مناسب ترین پاور برای کامپیوتر شما کمک کننده باشد.

  • بنابراین، پاور کامپیوتر یکی از حیاتی ترین و مهم ترین اجزای سیستم است و باید در هنگام تصمیم گیری برای خرید آن به طور ویژه تحقیق کنید.
  • همانطوری که می دانید ولتاژهای مورد نیاز یک PC ، ثابت شامل ۱۲V, +5V,+3.3V,+5V,-12V,-5V می باشد.
  • البته شاید خرید یک منبع تغذیه بزرگتر از نیاز خود، به نوعی هدر دادن پول محسوب شود اما می‌توانید مطمئن باشید که باعث افزایش مصرف انرژی برق نخواهید شد.
  • پس برای مشخص کردن بهترین برند پاور کامپیوتر باید به این موارد نیز دقت کنید.
  • اما شاخص‌های مختلف و دستورالعمل‌های متفاوتی برای خرید مناسب‌ترین پاور کامپیوتر وجود دارد.

این کلمه در دنیای سخت افزار کامپیوتر به معنای منبع تغذیه‌ای است که برق مورد نیاز اجزاء مختلف رایانه را تامین می‌کند. سخت افزاری که درون کیس رایانه جای گرفته و با یک کابل به پریز برق شما متصل می‌شود. پس زمانی که کیس را به برق وصل می‌کنید، در اصل در حال اتصال پاور به پریز برق هستید. همانطور که گفته شد پاور قطعه ای است که برق شهر را می گیرد و آن را به برق قابل استفاده برای قطعات سیستم تبدیل می کند و در اختیار سیستم می گذارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار